Pravidelne vykonávaný servis je predpokladom väčších zážitkov z jazdy, športových výkonov, ale aj vyššiu bezpečnosť vás ako aj vášho okolia. Starostlivosť o vaše lyže má zmysel pre maximalizáciu ich výkonu a životnosti.

Po sezóne lyže skladujte na chladnom a suchom mieste
Letné skladovanie v horúcom podkroví alebo garáži rozhodne nie je ideálne. Oveľa lepšou voľbou je klimatizované miesto mimo priameho slnečného žiarenia, ako je napríklad vnútorná skriňa.

Starostlivosť počas sezóny

1. Lyže na konci každého dňa vysušte
Jednoduchým použitím utierky zotriete vodu z roztopeného snehu aby ste zabránili tvorbe hrdzi na hranách lyží alebo korózii viazania.

2. Na konci každého dňa vyhlaďte hrany
Ak prejdete palcom po každej hrane oceľovej lyže, môžete cítiť drobné škrabance. Pomocou vreckovej brúsky zafixujte všetky nedokonalosti.

3. Voskujte svoje lyže pravidelne
Bohužiaľ neexistuje jednoduchá odpoveď na otázku „ako často si mám voskovať lyže“. Realita je však taká, že väčšina rekreačných lyžiarov to nerobí dosť často. Studený sneh býva na lyžiarskych základniach abrazívnejší, takže horúci vosk môže byť dobrým nápadom už po niekoľkých dňoch.

4. Pravidelne ostrite hrany
Rovnako ako voskovanie je nevyhnutná frekvencia ostrenia hrán, ktorá sa môže líšiť v závislosti od situácie. Veľa carvovania na tvrdom a zľadovatenom snehu otupí okraje oveľa rýchlejšie ako lyžovanie na prašane. Pre priemerné lyžiarske stredisko si hrany často vyžadujú pozornosť po 8 – 10 dňoch. Veľa lyžiarov si ručne nastavuje svoje bočné hrany. Tento proces však nie je taký spoľahlivý ako voskovanie. Nechajte brúsenie hrany na profesionáloch.

U nás budú Vaše lyže v najlepších rukách