sport retter

Obsah této stránky vyžaduje novější verzi aplikace Adobe Flash Player.

Získat aplikaci Adobe Flash Player

Impregnácia a leštenie

  • Samotné brúsenie je vždy veľkým zásahom do jednotlivých pórov sklznice. Základná impregnácia je zvlášť potrebná k hĺbkovej
    ochrane pórov a zaisteniu jeho elasticity.
  • Ideálnym spôsobom nanášania vosku je prostredníctvom tepelnej voskovej kúpele, vďaka ktorej je sklznica schopná absorbovať čo najväčšie, ale zároveň i najnutnejšie množstvo vosku - pri mazaní za studena je táto schopnosť vylúčena.
  • Odstránenie nadbytočného vosku z plochy sklznice prevádzame mechanickým spôsobom pomocou nylonových kartáčov (kief) alebo filcových pásov pre polishing, ktoré sú dostatočne mäkké tak, aby nepoškodili - nestupili vrchol uhla hrany.
  • V prípade dobre zvolenej a vykonanej štrukturácie sklznice je vosk chápaný len ako sekundárny proces pre impregnáciu, nie ako spôsob, ako docieliť výrazné zmeny klzných vlastností lyže.

Voskovanie tepelnou kúpeľou:

Rotačný valec so špeciálnou gumovou lamelou po obvode sa norí do horúceho vosku, ktorého teplota je regulovateľná termostatom. Sila impregnačnej vrstvy vosku je regulovateľná pomocou sťahovacej lišty. Následným ťahom lyže / snowboardu proti smeru rotácie valce dochádza k prenosu rozohriatého vosku na plochu, ale i do jednotlivých pórov sklznice. Leštenie plochy sklznice sa vykonáva po vychladnutí vosku pomocou špeciálneho fibrového pása na brusnom stroji .

3 4

ŠPECIÁLNA PONUKA
© 2010 Sport Retter | Via Ferrata Kyseľ - Slovenský raj